כוון תופים

רוצים לכוון את מערכת התופים אך לא יודעים כיצד? בעמוד זה תקבלו הסבר על כוון תופים על קצה המזלג.

ראשית, עליכם לדעת שכוון תופים זוהי משימה לא פשוטה. לעיתים דרושות כמה שנים של נסיון על מנת לדעת איך לכוון תופים כמו שצריך.

שנית, צריך לדעת שאפשר לכוון מערכת תופים בסגנונות שונים. לדוגמא: מערכת תופים של נגן ג'אז לא תישמע כמו מערכת תופים של נגן רוק.

מערכת תופים של נגני ג'אז לרוב מכוונת עם צלילים גבוהים מאוד כך שהעור הוא די מתוח מכוונה תחילה כי זהו רצונו של המתופף, וכך אמורה להישמע מערכת תופים בסגנון זה.

במערכת תופים של נגן רוק תשמעו צלילים עמוקים ונמוכים יותר עם עוצמה אדירה וגם זה נובע מבחירתו של המתופף.

חלק מהתהליך של לימוד נגינה הוא לימוד ההתעסקות המכנית של הכלי בו אנו מנגנים.

כעת ניגש אל פעולת הכוון עצמה: על כל תוף מונח עור שמוקף בחישוק ברזל עם לאגרים (ברגים). בהנחה שהתוף ללא עור, עלינו להניח את העור החדש על גבי התוף ומעליו להניח את החישוק ולהתחיל להשחיל את כל הלאגרים למקומם ללא חיזוק עם מפתח, אלא רק עם כח סביר של האצבעות.

כעת אחרי שכל הלאגרים מונחים על החישוק עלינו לסובב את הלאגרים בהדרגה כל פעם סיבוב או שניים בהצלבה (כמו צמיג של רכב) בזמן שהיד השניה לוחצת במרכז העור כלפי מטה על מנת למשוך את העור למרכז ולמתוח אותו בצורה שווה. כעת עליכם לסגור כל פעם בורג אחר ומפעם לפעם לבדוק אם הגעתם לסאונד שרציתם.

שימו לב לא למתוח את העור חזק מדי, לעיתים דוקא שחרורו הוא זה שיוביל אתכם לסאונד שאתם מחפשים. חשוב לציין שלעור התחתון השפעה לא פחות חשובה מזו של העור העליון. בהצלחה!

בואו לגלות את הכשרון שחבוי בכם

אנחנו כבר נדאג שתתחילו לנגן

השאירו פרטים בטופס או התקשרו אלינו 03-9043303

    WhatsApp צור קשר ב- Whatsapp